Korekty zbiorcze Faktur Sprzedaży dla Subiekta GT / Navireo

Program umożliwia szybkie i łatwe wystawianie zbiorczych korekt sprzedaży dla Subiekta GT za zadany okres za wykonany obrót. Duża zaletą programu, jest, że w przypadku używania wielu stawek VAT np. 23% i 8% korekta będzie wystawiona w podziale na odpowiednie stawki VAT.

Program może działać w dwóch trybach:

  • Wystawiać korekty dla pojedynczego klienta. W tym trybie możemy ręcznie wybierać poszczególne faktury, widzimy jaka jest kwota zwrotu za każdą fakturę. Kwota rabatu jest brana z pola własnego kontrahenta lub podana ręcznie.
  • Wystawiać zbiorczo korekty od razu dla wielu klientów. Klientów możemy wybierać poprzez przynależność do grupy, cechy, możemy pomijać też określonych klientów ręcznie. W tym trybie wymieramy tylko okres, za który wyliczamy korektę i program prezentuje wielkość rabatu. W tym trybie rabat dla klienta jest brany z pola własnego w danych kontrahenta lub brany z ustawień programu podczas wyliczania (gdy w danych kontrahenta jest pusto). W trybie dla wielu klientów nie mamy możliwości późniejszego ręcznego przypisywania rabatu.

Podczas wystawiania korekty możemy zdefiniować z obrotu jakich towarów/usług ma być liczona wielkość rabatu. Towary mogą być oznaczone cechą lub grupą. Można też odwrócić wybór i będą liczone wszystkie towary oprócz należących do jakieś grupy/cechy czyli np. Wszystkie towary/usługi poza grupą transport. Mamy też dodatkowo możliwość ręcznego pominięcia poszczególnych towarów.

Program pamięta, że do danej faktury już wystawił korektę i ponownie nie będzie jej już brał pod uwagę (chyba że będziemy chcieli). Skasowanie korekty przywraca dokument jako gotowy do wyliczenia.

Faktury do których wystawiono korekty mogą być oznaczone flagą, kategorią lub też w polu własnym rozszerzonym mogą mieć wpisany numer faktury. W Uwagach do korekty mogą być wyszczególnianie wszystkie faktury z których został wyliczony rabat. Z uwagi na ograniczenia Subiekta, pole Uwagi ma maksymalnie 500 znaków i mogą się tam nie zmieścić wszystkie faktury. Dlatego też razem z programem jest dostarczany wzorzec wydruku Korekty Faktury Sprzedaży, który pod korektą wylistuje wszystkie faktury, z których został naliczony rabat. Wzorzec może być dowolnie modyfikowany z poziomu Subiekta. Program zaproponuje jego dodanie przy pierwszym uruchomieniu.

Program ma możliwość wystawienia korekty w podziale na grupy towarowe. Umożliwi to ręczną poprawę korekty jeśli chcemy dla każdej grupy towarowej przydzielić inny rabat.

Korekty mogą być wyliczane i wystawiane w dowolnej walucie. W przypadku rabatu za faktury wystawione w różnych walutach zostaną przeliczone na PLN.

Program może wyliczyć i wystawić korekty w podziale na odbiorców (czy dla każdej pary płatnik/odbiorca). Jest to szczególnie przydatne przy współpracy z sieciowymi kontrahentami, gdzie każdy odbiorca rozlicza się oddzielnie (np duże sieci handlowe).

Program w pełni obsługuje wszystkie znaczniki JPK_VAT (w tym podzieloną płatność). Jeśli na fakturze z której jest liczona korekta zbiorcza występuje znacznik JPK_VAT (w tym podzielona płatność) zostanie on również zaznaczony na fakturze zbiorczej.


Zamów program w sklepie internetowym

Cena netto za program: 550 zł
Aktualizacja programu ze starszej wersji cena netto: 300 zł

Promocyjna cena na licencję Sfera dla Subiekta GT
  (przy zakupie z programem): Cena netto: 799 zł

Do poprawnej pracy programu jest wymagana licencja
Sfera dla Subiekta GT

Wersja demonstracyjna programu
Instrukcja obsługi

Historia Wersji
1.20 Możliwość wystawiania korekt w podziale na odbiorców
1.13 Obsługa znaczników JPK-VAT i znacznika MPP

 
KorektyZbiorcze

Korekta zbiorcza dla jednego kontrahenta

 
KorektyZbiorcze2

Korekty zbiorcze dla wielu kontrahentów

KorektyZbiorcze3

Konfiguracja programu

KorektyZbiorcze4

Przykładowy wydruk korekty z listą dokumentów korygowanych

 
KorektaGrupy

Wygląd korekty w Subiekcie, Korekta w podziale na grupy towarowe i stawki VAT

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.